Minu mõtted loomadel testimisest.

by

Ilusat päikselist lõunapoolikut teile armsad lugejad!

Täna olen ma pool päeva mõelnud toodetele, mis mul kodus on, mida on katsetatud loomadel. Viimasel ajal on väga aktuaalseks muutunud teemad loomkatsetest ning aina enam mõtlen ka mina selle peale. Tahan teiega jagada enda mõtteid. Olen alati ennast pidanud suureks loomasõbraks ning ma ei suudaks loomale kunagi liiga teha. Samas võib mind pidada ka jõhkardiks, sest ma ju kasutan tooteid mida on katsetatud loomadel ning ma olen toetanud nende brändide sissetulekut. Mõned pikad aastad tagasi viskasin ma ära kõik tooted mis mul kodus olid, mida oli katsetatud loomadel. Mingil ajal ma kasutasingi täiesti cruelty free tooteid, aga miski pärast jõudsid need taas minuni. Ma ei poolda seda absoluutselt, samamoodi nagu ma ei poolda tsirkusi ning karuslooma kasvandusi.

Mul oli alati mingi arusaam, et teste tehakse ainult hiirte ja rottide peal. Kõlab küll väga julmalt, aga mul ei olnud otseselt nendest kahju, sest minu jaoks on need üpris ebameeldivad loomad. Aga kui ma hakkasin rohkem uurima ja avastasin, et tegelikult tehakse sama palju katseid ka jäneste, kasside, koerte ja ahvide peal, murdus mu süda. Mul on kodus kolm kassi ning ma ei kujutaks ettegi, et nad peaksid midagi sellist läbi elama, mida elavad need tuhanded kassid seal laborites.

Ka üleeile Ilublogijate kokkutulekul oli sellest pikalt ja laialt juttu ning see pani veel ja veel rohkem mind mõtlema, kas see on seda väärt? Kas need huulepulgad ja kreemid on tõesti seda väärt? Ei ole! Ma olin vist ka üks nendest, kes arvas, et kui ma viskan ära kõikide brändide tooted, kes testivad loomadel, siis ei jää mul koju mitte ühtegi asja järele. See müüt on purustatud! Avastasin täna, et neid firmasid on tegelikult meeletult, kes on mega mega head ning on täielikult cruelty freed. Milleks ma siis peaksin ostma MACi huulepulkasid, kes testivad loomadel, kui ma võiksin osta NYXi tooteid, kes loomkatseid ei tee?

Mina olen teinud järgmise otsuse! Ma ei osta enam mitte kunagi ise mitte ühtegi toodet, mida on testitud loomadel! Ma ei anna pead selle eest, kuid ma pürglen sinna maale, et olla parem inimene. Samuti otsustasin, et ma ei viska ära neid tooteid mis mul olemas on, mida on testitud, vaid kasutan need siiski ära. Nende ära viskamine oleks lihtsalt üks mõtetu surm, üks mõtetult kulutatud hing. Keegi on ju nende pärast enda elust ilma jäänud, kui ma need ära viskan, siis ta elust ilma jäämine oli asjatu.

Lisaks on mitu piiripealset arvamust. On palju neid suuri firmasid kes testivad loomadel, kuid nende tütarfirmad ei testi. Näiteks toon Loreali, kes testib, aga nende tütarbränd Urban Decay ei tee loomakatseid. On inimesi, kes siis loobuvad ka nendest brändidest kelle emafirmad teevad teste. Mina pigem arvaks ning loodaks, et kui ma kasutan näiteks Urban Decay tooteid, siis äkki tuleb see päev, kui ka Loreal suures laastus lõpetab selle julmuse.

Lisaks on veel neid tooteid, mida terviklikuna ei ole testitud, aga mõnda koostisainet on sisseostetud kuskilt, kus on tehtud teste. Mina hetkel veel nii spetsiifiliseks ei lähe.

See teema näris mind ning tundsin, et peaksin sõna võtma. Ma ei hakka teile siia mingeid õõvastavaid videod ega pilte lisama, aga paneksin siia ühe lingi, kust leiab selle teema kohta kõike.  http://www.peta.org/

Lisaks toon ära siia kaks lehekülge kust leiate palju informatsiooni ning nimekirjasid firmadest, kes katseid ei tee. Lisaks palju muud väga väärt infot.

http://www.crueltyfreekitty.com/    https://logicalharmony.net/

Mõned brändid kes EI TESTI LOOMADEL!

Tuntud brändid, kes TESTIVAD LOOMADEL!

 

Ma loodan, et see postitus pani ka natukene teid mõtlema ning enda ilutarvikuid üle vaatama. Mina igatahes vaatan täna üle mis mul sahtlites on ning mõtlen kuidas edasi ja paremini. Aga olgu öeldud, et kasutan siiski tooted lõpuni ning avaldan ka enda ausa arvamuse nendest, olgu siis hea või halb.

Seniks aga nautige ilusat ilma ning olge üksteise vastu sõbralikud! 🙂

No Comments Yet.

Millised on sinu mõtted?

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga