Keskkond

ÜRO Kestliku arengu eesmärgid – Kas need puudutavad mind iluloojana?

“Septembris 2015 võeti Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni ÜRO tippkohtumisel New Yorgis vastu kestliku arengu eesmärgid. See tähendab, et ÜRO liikmesriigid (praeguseks 193 riiki) püüdlevad 2030 aastani just nende eesmärkide poole, nii oma sisepoliitikas kui ka rahvusvahelises koostöös.”

Lugesin neid eesmärke ning mõtlesin pikalt, kas on seal eesmärke, mille põhimõtteid saaksin ka mina enda töös kasutada või vähemalt püüdelda sinna poole. Ma ei ole tänaseni ausalt öeldes kordagi veel mõelnud, kas ja kui kahjulik on muu töö näiteks keskkonnale. Geelitehnoloogias kasutame muidugi keemilisi aineid ning samuti ka tuleohtlike vedelike, sellest olen ma teadlik, kuid üldisemalt? Samamoodi jumestus tööd tehes – mul on kasutusel üle saja erineva toote.

Kõige rohkem läheb mu erialaga kokku arvatavasti säästev tootmine ja tarbimine. Küünetehnikuna tahan ma alati pakkuda enda klientidele suurt värvivalikut, erinevaid disainielemente, kaunistusi jne. Kui mul seisab sahtlis umbes 250 erinevat värvi geelipotsikut ja pudelit, siis ilmselgelt olen ma ületarbinud ja ostnud tooteid, mida ma tegelikult ei vaja. On värvid, mis saavad alati kiirelt otsa, sellised populaarsemad nagu erinevad beezid, punased, roosad, must ja valge. Kõrval seisavad erinevad “imelikud” värvid, mida väga vähesed julgevad enda küüntele kanda – erinevad sinised, hallid, rohelised, sinepikarva toonid jne. Mu üks ja ainus soovitus nii endale kui teistele tehnikutele oleks – segage ise uusi värve kokku. 50 erinevast värvist saaks kindlasti segada vähemalt 500 erinevat uut värvi. Need oleksid unikaalsed värvid kliendile ning ka endal oleks põnevam tööd teha. Samuti on ilumaailmas pooled töövahendid ühekordseks kasutamiseks ning ka see on koht, kus peaksime vaatama, kuidas saaksime tarbimist vähendada ning kas äkki on ühekordsel tootel samaväärilist korduvkasutatavat.

Teiseks eesmärgiks jäi silma jätkusuutlik energia. Meie töös on elektritarbimine suur. Korraga on mul töös tolmuimur, küünepuur, kaks UV/LED lampi, laualamp. Kui keegi leiutaks välja kõik need samad seadmed näiteks päikesepatareide või akudega, siis mina kasutaks küll neid. Neil seadmetel võiksid, siis mõlemad variandid olla. Kui päikeseenergia akust tühjaks saab, läheb tööle vooluvõrk.

Usun, et terve elu on üks ring ning kõik on omavahel seotud ning kui ma rohkem süvenen, leian igast eesmärgist midagi, mida oma töös rakendada. Hetkel tõin välja teemad, mis mind kõige rohkem kõnetasid, kuid lugesin nad kõik läbi põhjalikult ning usun, et me kõik saaksime neid väikseid samme teha enda igapäeva elus, et me elaksime enda elu jätkusuutlikumalt. Ma soovitan ka teil neid eesmärke lugeda ning mul oleks põnev teada, millised neist teid kõige rohkem kõnetas.

Jäta enda pisike kommentaar mulle, millisele eesmärgile just Sina kõige rohkem keskenduks. Kõik eesmärgid leiad siit ning peale klikates soovitusi igapäeva eluks. https://maailmakool.ee/kae/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga